Reflexní terapie

             je přírodní terapeutická metoda stará kolem 5 tisíc let. Pochází z východní Asie. "Základy reflexní terapie vycházejí ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, odpovídajícím příslušným orgánům nebo oblastem těla. … Takže i na šlapkách nohou jsou reflexní plošky celého těla. Dalo by se říci, že chodidlo vlastně představuje celé lidské tělo." (Jiří Janča, Reflexní terapie) Nejlepší reflexní terapií je bosá chůze v přírodě. Kromě preventivní funkce pomáhá reflexní terapie řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

            Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka, podporuje odstranění škodlivých látek a příliv obranných, zmenšuje bolesti a harmonizuje činnost orgánů. Odstraňováním bloků reflexních drah ovlivňuje chod celého organismu. Během terapie se aktivují přirozené uzdravující procesy, roste životní síla a rozpouštějí se i psychologické bloky.

           

Reflexní terapie vs. akupunktura

            Reflexní terapie na rozdíl od akupunktury umožňuje diagnostiku. Body využívané reflexními terapeuty jsou větší a je možné je stlačovat prsty. Můžete se naučit mačkat plošku oslabeného orgánu sami a podporovat tak orgán denně. U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka.

 

Komu je léčba reflexní terapií určená?

            Reflexní terapie představuje účinnou pomoc při léčbě chronických i akutních onemocnění. Je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek až po seniory. Pomáhá při: bolestech zad, migrénách, kloubních potížích, poruchách spánku, neplodnosti, stavech po úrazech, zažívacích potížích, při únavovém syndromu, alergiích,…

Jedinou výjimkou, kdy se nesmí reflexní terapie provádět, je stav po transplantaci orgánů. Reflexní terapie by totiž mohla svým působením aktivovat imunitní reakce organismu, které by zkomplikovaly přijetí transplantovaného orgánu.